Hakkımızda

“Mikron Makina San. ve Tic.Ltd.Şti. ”, 1982 yılında Ankara’da kuruldu. 1994 yılında elektronik, havacılık, otomotiv ve medikal yan sanayi alanlarında imalatçı satıcı olarak tescil edilmiştir.

Mikron Makina, ISO 9001: 2008 Kalite Yönetim Sistemi (QMS) ve ISO 13485: 2003 gerekliliklerini yerine getirerek, üretimin her kademesinde 160’tan fazla personeli ile 8000 m² açık alana ve 5000 m² kapalı alana sahiptir.

Buna ek olarak, FDA onaylı vida grubu ile ürünlerimiz CE sertifikasına da sahiptir.

Makine parkımız Medikal, Elektronik&Havacılık ve Otomotiv sektörlerinde işleme hizmeti kazanma tecrübesi ile gelişmeye devam ederken, kapsamlı makine kabiliyetlerimiz tıp sektöründe sınırsız tasarım ve üretim olanakları sunmaktadır.

Deneyimli mühendisler, programcılar ve üreticilerden oluşan çalışma ekibimiz, neredeyse her tür omurga ve travma implantını tam özelliklerinize göre tasarlayabilir, oluşturabilir ve özelleştirebilir.

Şirketimiz verimli şirketler arasında liderlik yaparak ürün kalitesindeki başarısını kanıtlamıştır.

Araştırma ve Geliştirme, MSFX markalı ürünlerimiz için her zaman önemli olmuştur. Ar-Ge Programımız, klinik sektör çalışanları, üniversiteler ve araştırma enstitüleri ile MSFX implante edilebilir tıbbi cihazların bir araya getirilmesinin sonucudur.

Üretim

Son kırk yılda edinilen büyük tecrübe ile Ankara’da merkezi bir konumda bulunan 13.000 m²’lik tesisimizde üretim yapmaktayız. Birinci sınıf tesislerimiz bize yerel, bölgesel, ulusal ve uluslararası müşterilerimiz için tıbbi cihazları kişiselleştirme olanağı sunmaktadır.

Mikron Makina, 1980’li yıllardan bu yana tüm üretimini en son teknoloji, makine ve ekipman kullanarak talaşlı imalat yöntemiyle yürütmektedir.

Mikron Makina, yukarıda bahsedilen deneyimimizle hastalara uygun fiyata en kaliteli implantları sunarak, kaliteli yaşam sürmelerine yardımcı olmaktadır.

Yaşam bilimleri organizasyonlarına sahip olmak; değişen ve yenilenen

düzenlemelerle, en son teknolojileri kullanarak, kalite, uygunluk ve düzenleyici

disiplinlerdeki mevcut olan en iyi uygulamaları güncelleyerek, sürekli bir değerlendirme süreci gerektirir.

Bir geliştirici, üretici ve tedarikçi olarak Mikron Makina, müşterimize en iyi hizmeti sunabilecek yenilikçi ve heyecan verici bir ürün portföyüne sahiptir.

MSFX markalı omurga ve travma implantlarımız, hem hastaların hem de sağlık profesyonellerin mevcut ve gelecekteki ihtiyaçlarını karşılamak için teknolojik gelişmeler doğrultusunda güncellenmekte ve genişletilmektedir.

Talaşlı imalat işlemlerine ek olarak, tıbbi üretim süreçleri sırasında eloksal ve ultrasonik yıkama işlemleri gerçekleştirilir ve gerçekleştirilen tüm özel işlemler için validasyon çalışmaları yapılır.

Üretim süreçlerimiz Canias ERP ile kurumsal bellekte saklanmaktadır.

 

Kalite Kontrol

Tıbbi ürünlerimizi test eden ve etkinliğini geliştirmeye ve ürünleri daha geniş ölçüde kabul edilebilir hale getirmeye sürekli katkıda bulunan deneyimli bir cerrah ekibimizle, müşterilerimize her zaman en iyi tıbbi ürünleri sunmaktayız ve bu nedenle sunduğumuz her ürün için yoğun bir araştırma programı sürdürmekteyiz.

Kalite Kontrol Ekibimiz, 3D ölçüm cihazları ile prosesin üretim aşamasında kalite kontrolleri sağlamaktadır.

Üretimin her aşamasında, Kalite Kontrol Ekibimiz 4 CMM cihazı kullanarak gerekli tüm kontrolleri gerçekleştirmektedir ve kalite kontrol süreçlerinin tüm aşamaları Canias ERP ile kurumsal belleğe alınmaktadır, böylece müşterilerimize geriye dönük bilgileri hakkında hızlı bir şekilde cevap verebilmekteyiz.

 

Montaj

Deneyimli montaj ekibimiz, müşterilerimiz tarafından sağlanan veya tedarik edilen parçaların tüm montaj işlemlerini gerçekleştirilmektedir. Ekibimiz ayrıca müşterilerimiz tarafından talep edilen tüm tasarımları, raporları ve testleri gerçekleştirmektedir. Montaj süreci, en iyi tıbbi ürünleri üretmek için sürekli çalışan deneyimli profesyonel ekibimiz tarafından iyi yönetilmektedir.

 

Daha fazla bilgi için lütfen http://www.mikronmakina.com adresini ziyaret edin.