Travma Çözümleri

 • Travmatoloji tıbbın bir dalıdır. Genellikle bir ameliyat alt kümesi olarak kabul edilir ve travma cerrahisi uzmanlığı olmayan ülkelerde genellikle ortopedik cerrahinin bir alt uzmanlığıdır. Travmatoloji, bir kişiye yönelik kaza veya şiddetin neden olduğu yara ve yaralanmaların ve hasarın cerrahi tedavisi ve onarımıdır. Travmatoloji kaza cerrahisi olarak da bilinir.
 • MSFX, 2006’dan beri spinal implant ve 2015’den beri travma implant pazarında yer almaktadır.
 • Cerrahi omurga ve travma implantları tasarlar, geliştirir ve pazarlarız.
 • MSFX, yaşlanma ve deforme olmuş kemikleri etkileyen koşulların tedavisine odaklanarak, travma bozukluklarının cerrahi tedavisi için ürünlerin tasarımı, geliştirilmesi, üretimi ve pazarlanmasına odaklanmaktadır.
 • Geniş portföyümüz ve hizmet hattımız çeşitli travma ürünleri ve sistemleri içermektedir.
 • Travma implantlarımız ve el aletlerimiz Ankara / Türkiye’de bulunan son teknolojiye sahip üretim tesisimizde hassas ve gururla üretilmektedir. Gerekli cerrahi hareket sayısını azaltan ve serbest risk cerrahisi için daha fazla garanti veren travma cerrahisi teknolojisindeki en son yenilikleri sunuyoruz.
 • MSFX, travma implantlarının, ortopedik ürünlerin ve diğer ilgili ürünlerin sürekli yeniliğini taahhüt eder. Cerrahlarla birlikte çalışarak, cerrahlara daha iyi uyum sağlamak ve cerrahi sonuçları optimize etmek için cihazlarımızı ve ürünlerimizi sürekli olarak geliştiriyoruz.
 • MSFX, travmatik yaralanmaları olan hastaların tedavisindeki zorlukları hafifletmek için alt ve üst ekstremitelerin karmaşık anatomisini ve fizyolojisini ele almak üzere özel olarak tasarlanmış çok çeşitli kırık fiksasyon ürünleri sunmaktadır. Kapsamlı implant ve enstrüman serimiz, gelişmiş teknolojilerle birleştiğinde, güçlü implantlar sağlamaya, fiksasyonu geliştirmeye, prosedürlerin doğruluğunu basitleştirmeye ve iyileştirmenize yardımcı olur ve sizi hastalarınız için aradığınız sonuçlara yönlendirir.

Kemik Kırığı Konuları

 • Kırık implantları dikkatle tasarlanmalı ve kurulmalıdır. Stres kalkanı plakalar veya vidalar, kemiğin yükünün büyük bir kısmını taşıdığında atrofiye neden olabilir. Bu sorun, titanyum ve alaşımları dahil düşük modüllü malzemelerin kullanılmasıyla azaltılır, ancak ortadan kaldırılmaz.
 • Montaj donanımının sürtünmesinden kaynaklanan ısı, kemik dokusunu kolayca biriktirebilir ve hasar verebilir ve bağlantıların gücünü azaltabilir.
 • Farklı metaller birbirleriyle temas halinde kurulursa (yani kobalt-krom alaşımlı titanyum plaka veya paslanmaz çelik vidalar), galvanik korozyon meydana gelecektir. Üretilen metal iyonları kemiğe lokal olarak zarar verebilir ve sistemik etkilere de neden olabilir.
 • Mikron Makina, travma için titanyum implantlar alanında liderdir. El, bilek, dirsek ve omuz için çok çeşitli implantlar vardır.

İletişim Formu

Your Name (required)

Your Email (required)

Subject

Your Message

Ürünler

Makina Mikron

Kilitli Plak Sistemi

Vida Sistemleri

İntramedüler Çivi Sistemleri

Travma El Aletleri